HİZMETLER

Araç Anahtarı Yedekleme

Araç Anahtarı Yedekleme

Araba Anahtarı Nasıl Kopyalanır?

Öncelikle biraz öncede belirttiğimiz gibi Araba anahtarı yapabilmek için araç, ruhsat ve ruhsat sahibi gerekli. Eğer ruhsat sahibi değilseniz vekalet ile gelmeniz yada şirket aracı ise şirket sahibinin imza sirküsü, ruhsat fotokopisi ve kimlik fotokopisi ile gelmeniz gerekecektir. Gelmeden önce arayıp yaptıracağınız anahtarın stokta olup olamadığını, fiyat bilgisini ve randevu almanız gerekmektedir.

Gelelim otomobil anahtarı nasıl kopyalanır sorusuna. Bir çok araç marka ve modeli var her birinin farklı anahtar tipi ve çipleri var. Kimi smart anahtar dediğimiz start stop butonuna basarak aracı çalıştırıyor. Kimi ise eski düzende olduğu gibi kontağa anahtarı takıp çalıştırıyor. Mesela Ford Focus bir aracın alt segment aracında kontaklı anahtar varken aynı araç modelinin üst sınıf aracında akıllı anahtarı var.

Bunun ayrımın yaptıktan sonra eğer kontaklı bir aç ise öncelikle anahtarın uç kısmındaki metali aşağıdaki videomuz da göreceğiniz gibi işliyoruz daha sonra immobilizer çipini araç beynine kayıt etmek için diagnostic cihazlarımız ile otomobilin obd fiş girişinde bağlanarak kayıt ediyoruz.

Araba Anahtarı Tamiri

Kullandığımız araba anahtarı zamanla kırıp yıpranabiliyor  yada susta mekanizması işlevini yitirebiliyor. Bu tip sorunlarda yedek parça olarak dış aksamını yenileri ile değiştirebiliyoruz. Mevcutta anahtarınızın iç aksamını ve çipini yeni kumanda kabına aktararak sanki sıfır yeni bir anahtarmış gibi yapılabiliyor. Fakat bazı müşterilerimiz dış aksamı arızalandığında delindiği halde yaptırtmakta geç kaldığı için delik ve kırık yerlerinde toz, sıvı ve nem almasından kaynaklanan iç elektronik devreleri arızalanabiliyor. Buda geri dönüş olamayan hasarlara yol açabiliyor bu durumlarda yeni anahtar yaptırmaktan başka bir çare kalmayabiliyor hatta sizi hiç olmadık bir zamanda ve yerde yolda bırakabiliyor.

Bu tip durumlara düşmemek için eğer anahtarlarınız arızalı ise hemen vakit kaybetmeden tamirini yaptırmalısınız, hedeki anahtarınızın yedeği yok ise buna daha ehemmiyet vermelisiniz. Zira anahtarınız sağlam olsa bile kayıp olası yada çipinin bozulmasına karşın mutlaka yedek bulundurmanız gerekmektedir.

BİZE ULAŞIN

Taşkınlar Elektronik Anahtar Sistemlerinin hizmetlerini detaylı olarak öğrenmek için!